Cennik Adwokat Gliwice

Adwokaci Dominika Dryszel-Słomiany, Paweł Fojcik i Leszek Szafraniec oferują pomoc prawną świadczoną w ramach jednorazowego zlecenia jak również stałą obsługę prawną.

Jednorazowe zlecenie. Ta forma pomocy prawnej może polegać na udzieleniu porady prawnej, przygotowaniu pisma procesowego, opinii prawnej lub zastępowaniu klienta przed sądem lub organem administracji.

Wynagrodzenie adwokata jest determinowane z jednej strony przepisami prawa tj. Rozporządzeniem Ministra Sprawiedliwości z dnia 28 września 2002 roku w sprawie opłat za czynności adwokackie oraz ponoszenia przez Skarb Państwa kosztów nieopłaconej pomocy prawnej a z drugiej strony charakterem sprawy, jej zawiłością oraz przewidywanym nakładem pracy adwokata w Gliwicach i jest zawsze uzgadniane indywidualnie z klientem.

Stała obsługa prawna. Adwokaci zapewniają stałą obsługę prawną przedsiębiorców oraz innych podmiotów, których działalność wymaga usług prawniczych w większym zakresie (np. spółki, fundacje, stowarzyszenia).

Ta forma współpracy polega na świadczeniu pomocy prawnej w siedzibie przedsiębiorcy lub w innym miejscu wskazanym przez klienta jak również w siedzibie Kancelarii. Obejmuje ona sporządzanie projektów pism, opinii prawnych, analizę kontraktów, udział w negocjacjach jak również reprezentację przed sądami i organami administracji publicznej.

Wynagrodzenie adwokata w ramach stałej obsługi prawnej ustalane jest indywidualnie z klientem. Może ono przybrać formę wynagrodzenia ryczałtowego lub wynagrodzenia za godzinę pracy adwokata.
Wynagrodzenie ryczałtowe uiszczane jest miesięcznie a jego wysokość jest stała i niezależna od nakładów pracy adwokata.
Wynagrodzenie godzinowe stanowi iloczyn ustalonej indywidualnie z klientem stawki godzinowej pracy adwokata oraz liczby godzin pracy niezbędnych dla należytego wykonania powierzonego zlecenia.


Wróć

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Kliknij zgadzam się.