Nieruchomości - porady prawne, analizy, opinie Gliwice

Adwokaci udzielają porad prawnych, analiz, opinii w zakresie stanu prawnego nieruchomości:

  • Sporządzamy umowy, ugody w zakresie korzystania z nieruchomości, np. umowa NAJMU, dzierżawy. W razie konfliktu reprezentujemy w sporach sądowych w sprawach: korzystania z nieruchomości, w sprawach związanych z ustanowieniem SŁUŻEBNOŚCI DROGOWYCH, gruntowych, SŁUŻEBNOŚCI PRZESYŁU, sprawy o STWIERDZENIE ZASIEDZENIA prawa własności nieruchomości, zasiedzenie służebności, zwrot wywłaszczonych nieruchomości.
  • Umowy spory sądowe w zakresie współwłasności nieruchomości, zarząd rzeczą wspólną, korzystanie ze wspólnej nieruchomości, zniesienie współwłasności.
  • Sprawy z zakresu prawa lokalowego, odrębna własność lokalu, spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu.
  • Sprawy w zakresie prawa budowlanego, zagospodarowania przestrzennego, ochrony środowiska, pisma (wnioski, odwołania, skargi) w postępowaniu administracyjnym, sądowo administracyjnym, np. od odmowy udzielenia pozwolenia na budowę, ustalenia warunków zabudowy, nakazu rozbiórki, od nałożenia kary administracyjnej.


Wróć

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Kliknij zgadzam się.