Prawo rodzinne - rozwód, podział majątku, alimenty Gliwice

Adwokaci świadczą pomoc prawną z zakresu prawa rodzinnego i majątkowego, w szczególności w sprawach o ROZWÓD, SEPARACJĘ, PODZIAŁ MAJĄTKU małżonków / konkubentów, w sprawach o WŁADZĘ RODZICIELSKĄ, ustalenie KONTAKTÓW, ALIMENTY. Adwokaci posiadają doświadczenie w prowadzeniu spraw transgranicznych. Reprezentują w sprawach rodzinnych klientów przebywających za granicą.

Doradzamy i reprezentujemy klientów również na etapie przedsądowym, pomagamy w negocjacjach warunków ugody stron (przykładowo w sprawach alimentacyjnych, w sprawach o kontakty).

W razie braku porozumienia reprezentujemy klientów w sądzie. W postępowaniu sądowym adwokat służy nie tylko wiedzą prawniczą ale zapewnia także dyskrecję i lojalność. Niezależnie od okoliczności danej sprawy adwokat zawsze stoi po stronie swojego klienta i dokłada wszelkich starań, aby w najwyższym stopniu ochronić jego interesy. Warto zaufać wiedzy adwokata. Warto skontaktować się z adwokatem, który przeanalizuje okoliczności twojej sprawy i pomoże Ci odpowiednio przygotować się do postępowania sądowego.

Na pierwszym spotkaniu adwokat wyjaśni Ci, jak wygląda procedura rozwodowa czy np. procedura dochodzenia alimentów. Po zapoznaniu się z okoliczności sprawy adwokat opracuje dalszy sposób postępowania. Należy rozważyć, czy jest jeszcze czas aby podjąć negocjacje z drugą stroną, aby ustalić ważne kwestie związane z rozwodem, np. opiekę nad dziećmi, alimenty, kontakty, podział majątku.

Wniesienie powództwa do sądu wymaga przygotowania dokumentów i zawnioskowania dowodów. Dowody stanowią faktyczną podstawę rozstrzygnięcia sądu w twojej sprawie.

Przeprowadzenie dowodów na rozprawie, zwłaszcza przesłuchanie świadków czy opiniowanie przez psychologów wymaga doświadczenia procesowego, którego zazwyczaj nie posiadają same strony sprawy rozwodowej, dlatego tym bardziej powinieneś rozważyć udział w sprawie twojego adwokata.


Wróć

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Kliknij zgadzam się.