Sprawy gospodarcze, windykacja należności, postępowanie rejestrowe Gliwice

W ramach doradztwa gospodarczego Adwokaci świadczą zarówno stałą obsługę prawną jak i udzielają doraźnej pomocy przedsiębiorcom. Zajmujemy się tworzeniem i opiniowaniem UMÓW GOSPODARCZYCH (sprzedaży towarów lub usług, o dzieło, o roboty budowlane, umowy przewozu), doradzamy przy zakładaniu oraz REJESTRACJI SPÓŁKI, doradzamy przy wyborze formy działalności, sporządzamy umowy oraz doradzamy w negocjacjach umów gospodarczych, reprezentujemy klientów w procesach sądowych związanych z działalnością gospodarczą.

Adwokat Dominika Dryszel-Słomiany, Adwokat Leszek Szafraniec i Adwokat Paweł Fojcik prowadzą sprawy związane z WINDYKACJĄ NALEŻNOŚCI wynikających z umów gospodarczych (przykładowo: sprzedaży towarów lub usług, o dzieło, o roboty budowlane, umowy przewozu). Prowadzą sprawy związane z obsługą roszczeń z tytułu niezapłaconych faktur, roszczeń z rękojmi i gwarancji, nienależytego wykonania lub niewykonania umów, o odszkodowanie, zapłatę kar umownych.

Adwokaci udzielają pomocy we wszystkich etapach dochodzenia roszczeń:

  • Etap przedsądowy: porady, pisma wezwawcze, negocjacje w celu pozasądowego rozwiązania sporu, przygotowanie ugody, zawarcie ugody.
  • Etap sądowy: Skierowanie sprawy do sądu o wydanie nakazu zapłaty, w przypadku sprzeciwu przeciwnika - reprezentacja Klienta w procesie, przeprowadzenie dowodów z dokumentów, zeznań świadków, opinii biegłych. Zależnie od rodzaju i charakteru sprawy roszczenie dochodzone jest w POSTĘPOWANIU GOSPODARCZYM, NAKAZOWYM jak również UPOMINAWCZYM. Reprezentujemy klientów również w elektronicznym postępowaniu upominawczym EPU.
  • Egzekucja komornicza: Po zakończeniu postępowania sądowego adwokaci reprezentują klienta w POSTĘPOWANIU EGZEKUCYJNYM.

Udzielają porad, przygotowują dokumenty oraz reprezentują Klientów w postępowaniu rejestrowym w procesie tworzenie i zakładanie spółek, zmiany umów i statutów, likwidacja i wykreślenie podmiotu z KRS.


Wróć

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Kliknij zgadzam się.