Sprawy spadkowe Gliwice

Adwokaci Dominika Dryszel-Słomiany, Paweł Fojcik i Leszek Szafraniec posiadają bogate doświadczenie w prowadzeniu spraw spadkowych.

W pierwszej kolejności pomagamy w uzyskaniu stwierdzenia nabycia spadku w postępowaniu sądowym (STWIERDZENIE NABYCIA SPADKU). W razie potrzeby pomagamy uzyskać zgodę sądu rodzinnego na odrzucenie spadku w imieniu małoletnich przez ich rodziców. Następnie Reprezentujemy Klientów w postępowaniach sądowych o dział spadku. Na etapie przedsądowym również negocjujemy i sporządzamy projekty umów o dział spadku. W braku porozumienia prowadzimy sprawy sądowe dotyczące podziału majątku spadkowego (DZIAŁ SPAKU).

Pomagamy dochodzić roszczeń o zachowek, a także występuję jako pełnomocnik osób pozwanych o zapłatę zachowku (ZACHOWEK). W takich sprawach pomoc prawnika również jest przydatna, ponieważ istnieje kilka sposób, na które można bronić się przed zapłatą zachowku.

Udział prawnika jest we wszystkich w/w postępowaniach ze wszech miar przydatny, ze względu konieczność dowodzenia w postępowaniu skomplikowanych okoliczności dotyczących składu majątku spadkowego, rozliczenia nakładów, wyceny nieruchomości jak również rzeczy ruchomych. Dowodzenie istotnych okoliczności w sprawach spadkowych wymaga wiedzy prawniczej w zakresie dowodzenia faktów istotnych dla dochodzonego roszczenia.

Mamy duże doświadczenie w prowadzeniu spraw spadkowych osób mieszkających za granicą, które pozostawiły w kraju swój majątek lub niezałatwione sprawy spadkowe.

Udzielamy porad w zakresie skutków podatkowych nabycia spadku (PSD).


Wróć

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Kliknij zgadzam się.